European Championships | Foil | Men's | Senior | Individual | Terni (ITA)

Date: 18.09.2018 14:39 | Sonja Lange


No. 1: Results checked
Pi 3 | Tue 13:30 | Referee: AWADA KarimMICHELUCCI Jacopo

Nation Name No. 1 2 3 4 5 6 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
UKR SEROZHENKO Dmytro
1
1 D0 D1 D3 D1 D1 0 6 25 0.000 -19 6. 16.
ITA CIMA Marco
1 G.S. Forestale
2 V5 V5 V5 V5 V5 5 25 8 1.000 17 1. 1.
GBR COUTYA Dimitri
1 St. Benedict Fencing Club
3 V5 D4 V5 V5 V5 4 24 8 0.800 16 2. 4.
HUN GERGELY Istvan
1
4 V5 D2 D2 D2 D2 1 13 23 0.200 -10 5. 13.
RUS KUZYUKOV Alexander
1
5 V5 D2 D0 V5 D4 2 16 18 0.400 -2 4. 10.
POL CASTRO Adrian
1
6 V5 D0 D0 V5 V5 3 15 17 0.600 -2 3. 7.
details
CIMA Marco   V 5 D 0   SEROZHENKO Dmytro R:
CIMA Marco   V 5 D 2   KUZYUKOV Alexander R:
SEROZHENKO Dmytro   D 1 V 5   KUZYUKOV Alexander R:
SEROZHENKO Dmytro   D 1 V 5   COUTYA Dimitri R:
KUZYUKOV Alexander   D 0 V 5   COUTYA Dimitri R:
KUZYUKOV Alexander   V 5 D 2   GERGELY Istvan R:
SEROZHENKO Dmytro   D 3 V 5   GERGELY Istvan R:
COUTYA Dimitri   D 4 V 5   CIMA Marco R:
GERGELY Istvan   D 2 V 5   COUTYA Dimitri R:
CASTRO Adrian   D 0 V 5   COUTYA Dimitri R:
CASTRO Adrian   V 5 D 2   GERGELY Istvan R:
CIMA Marco   V 5 D 2   GERGELY Istvan R:
CIMA Marco   V 5 D 0   CASTRO Adrian R:
SEROZHENKO Dmytro   D 1 V 5   CASTRO Adrian R:
KUZYUKOV Alexander   D 4 V 5   CASTRO Adrian R:

No. 2: Results checked
Pi 5 | Tue 13:30 | Referee: TAMAS HenrietteSPEHNER Vincent

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
RUS KAMALOV Albert
1
1 V5 V5 V5 V5 4 20 8 1.000 12 1. 3.
RUS BEYCH Konstantin Yuryevich
1
2 D1 D1 V5 D1 1 8 19 0.250 -11 4. 12.
POL WYGANOWSKI Zbigniew
1
3 D3 V5 V5 D0 2 13 12 0.500 1 3. 8.
ITA PAOLUCCI Gianmarco
1
4 D0 D4 D1 D0 0 5 20 0.000 -15 5. 14.
UKR DATSKO Anton
1
5 D4 V5 V5 V5 3 19 6 0.750 13 2. 5.
details
BEYCH Konstantin Yuryevich   D 1 V 5   KAMALOV Albert R:
BEYCH Konstantin Yuryevich   D 1 V 5   WYGANOWSKI Zbigniew R:
PAOLUCCI Gianmarco   D 1 V 5   WYGANOWSKI Zbigniew R:
PAOLUCCI Gianmarco   D 4 V 5   BEYCH Konstantin Yuryevich R:
DATSKO Anton   V 5 D 1   BEYCH Konstantin Yuryevich R:
DATSKO Anton   V 5 D 0   PAOLUCCI Gianmarco R:
KAMALOV Albert   V 5 D 0   PAOLUCCI Gianmarco R:
KAMALOV Albert   V 5 D 4   DATSKO Anton R:
WYGANOWSKI Zbigniew   D 0 V 5   DATSKO Anton R:
WYGANOWSKI Zbigniew   D 3 V 5   KAMALOV Albert R:

No. 3: Results checked
Pi 7 | Tue 13:30 | Referee: TOTH JankaISMAILOV Khuseyn

Nation Name No. 1 2 3 4 5 V TD TR I1 I2 Rk. Rd. Q
RUS KHAMATSHIN Timur
1
1 D2 D2 V5 V5 2 14 15 0.500 -1 3. 9.
POL GAWORSKI Jacek
1
2 V5 V5 V5 V5 4 20 6 1.000 14 1. 2.
FRA VALET Maxime
1 UC TOULOUSE
3 V5 D1 V5 V5 3 16 9 0.750 7 2. 6.
UKR NAUMENKO Oleg
1
4 D3 D3 D2 V5 1 13 15 0.250 -2 4. 11.
ITA RIGO Leonardo
1
5 D2 D0 D0 D0 0 2 20 0.000 -18 5. 15.
details
GAWORSKI Jacek   V 5 D 2   KHAMATSHIN Timur R:
GAWORSKI Jacek   V 5 D 1   VALET Maxime R:
NAUMENKO Oleg   D 2 V 5   VALET Maxime R:
NAUMENKO Oleg   D 3 V 5   GAWORSKI Jacek R:
RIGO Leonardo   D 0 V 5   GAWORSKI Jacek R:
RIGO Leonardo   D 0 V 5   NAUMENKO Oleg R:
KHAMATSHIN Timur   V 5 D 3   NAUMENKO Oleg R:
KHAMATSHIN Timur   V 5 D 2   RIGO Leonardo R:
VALET Maxime   V 5 D 0   RIGO Leonardo R:
VALET Maxime   V 5 D 2   KHAMATSHIN Timur R: